Biography

15. srpna 2015 v 21:16 | Adell
Základní informace
Jméno: Miley Ray Cyrus
Skutečné jméno: Destiny Hope Cyrus
Přezdívka: Smiley
Věk: 25 let (23.11.1992 - Nashville,Tennessee, USA)

dodatečné informace
Výška: 165 - 170 cm
Barva očí: modrá
Znamení: střelec

Miley Cyrus (celým jméném Miley Ray Cyrus) je americká zpěvačka,herečka a hudební skladatelka,známá pro svou roli Hannah Montana,ale i svou výstřednost a otevřenost. Miley se narodila 23.11. v Tennessee Tish Cyrus a country zpěvákovi Billy Ray Cyrusovi. Vyrůstala na farmě. Její původní jméno je Destiny Hope Cyrus. Toto jméno dostala proto,protože její rodiče věřili,že v životě dokáže spoustu velkých věcí. Když byla Miley malá říkali ji Smiley,jelikož se hodně smála,v roce 2008 se oficiálně přejmenovala na Miley Cyrus.

Hudební Kariéra: Miley prozatím vydala 6 studiových alb - Meet Miley Cyrus,Breakout,Can't Be Tamed,Bangerz, Miley Cyrus & Her Dead Petz a Younger Now. V roce 2009 vydala EP album "The Time of Our Lives."

Osobní život - Její matka se jmenuje Tish Cyrus a otec Billy Cyrus. Má 5 sourozenců. Její starší sourozenci - Trace a Brandi jsou děti Tish z jejího předchozího vztahu, které byly adoptovány Billy Rayem, když byly velmi mladé. Dále má staršího nevlastního bratra Christophera Codyho z otcova předchozího vztahu. Také má mladšího bratra Braisona a sestru Noah.Miley chodila na Heritae Middle School,kde byla roztleskávačkou a rovněž navštěvovala školu Options For Yout. Zde se učila se svým soukromým učitelem. Vyrůstala na farmě v Nashville.

Dětství a začátky
V devíti letech se rozhodla pro hereckou kariéru. První herecká zkušenost byla malá hostující hvězda v TV sériích jejího otce,Doc,kde hrála dívku jménem Kylie. V roce 2003 si pak zahrála ve filmu "Big Fish"

Hannah Montana
V roce 2006 Miley získala jednu z hlavních rolí v Disney seriálu Hannah Montana,díky kterému se proslavila v celém světě. V roce 2009 byl vydán k tomuto seriálu film "Hannah Montana: The Movie."

2013 Bangerz
Bangerz éra byla nepochybně prozatím nejúspěšnější éra Miley Cyrus. Album "Bangerz" bylo vydáno 4. října 2013 pod nahrávací společností "RCA Records." Pochází z něj celkem 3 singly. Pilotní singl "We Can't Stop" zlomil rekord ve sledovanosti za 24 hodin,který sama Miley utvrdila svým videoklipem k druhému singlu "Wrecking Ball." Na podporu alba Miley v roce 2014 vyrazila na Bangerz tour,které zahrnovalo celkem 3 kontinenty včetně Evropy. Dohromady Miley odehrála 80 koncertů. 3. a zároveň posledním singlem se stala skladba "Adore You".

2016 - 2017
V roce 2016 Miley zasedla jako porotkyně 11. sezóny The Voice a zahrála si v seriálu Woodyho Allena "Crisis In Six Scenes". Zároveň pracovala na svém 6. albu. V témže roce se opět dala dohromady s hercem Liamem Hemsworth.
V květnu 2017 Miley vypustila do světa svůj nový singl z nadcházející 6. desky. Nese název "Malibu" a jedná se o zamilovanou skladbu o Liamovi.
V srpnu vyšel 2. a zároveň poslední singl z 6. studiového alba "Younger Now",které vychází o měsíc později,konkrétně 29. září.

Dobročinnost
V roce 2014 Miley založila vlastní nadaci "Happy Hippie",která pomáhá bezdomovcům,LGBT komunitě a dalším zranitelným osobám obyvatelstva. Miley je také velkým milovníkem zvířat a proto se stala vegankou.

2018
Na začátku roku 2018 Miley vystupovala po boku Eltona Johna na GRAMMY AWARDS s písní Tiny Dancer.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.